Jak správně pečovat o pleť na jaře?

Jak správně pečovat o pleť na jaře?

Na jaře je tělo unavené z nedostatku sluníčka a vitamínů. Výsledek této únavy se odráží i na obličeji. Chcete-li si udržet svěží vzhled i v přechodném období, vyplatí se věnovat péči o pleť větší pozornost.

V zimě je pleť na obličeji citlivější, sušší a zranitelnější. Kvůli nedostatku vitamínů a teplotním výkyvům (domov – ulice – metro – ulice – kancelář) je přirozená ochranná bariéra narušená. Proto se na jaře pokožka ztenčuje a působí poněkud mdle. Abyste pleť (a sebe spolu s ní) nevystavovali dalšímu stresu, vyplatí se na jaře upravit péči a dopřát si ty správné produkty. Zde je několik tipů, jak si udržet pleť zdravou i mimo letní sezónu.

Nejprve exfoliace

Vaše pokožka se přes zimu ztenčila a stala se citlivější. V praxi to znamená, že občas může docházet k olupování. Jednou týdně se proto vyplatí používat jemný peeling, abyste odstranili odumřelé kožní buňky. V zimě se peeling nedoporučuje, protože pleť vyžaduje více výživy a ochrany před chladem. S příchodem slunečního záření ale začíná fáze aktivní regenerace pokožky. Nejlépe však bude, když se svěříte do rukou odborníků a vyvarujete se experimentů v domácích podmínkách.  

Masky s vitamíny

Několikrát týdně si dopřejte pleťovou masku. Urychlí se tím proces regenerace pokožky. Dávejte přednost maskám s vitamíny, kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou. Dobrou volbou je například pleťová maska EnteFace s obsahem vitamínů A, E, B a vzácných rostlinných olejů. 

Lehká textura přípravků

S příchodem jara vám make-up, který jste používali v zimě, bude připadat „těžký“. Výživné krémy vyměňte za hydratační gely. Produkty na bázi vody jsou pokožce v tomto období příjemnější než přípravky na bázi oleje.

Ochrana před sluncem

Do denní péče přidejte opalovací krém. Když se objeví první sluneční paprsky, jde o nutnost. Pokud jste na slunci delší dobu, měli byste vrstvu krému s ochranným faktorem každé dvě hodiny obnovit. Pokud se rozhodnete použít podkladový krém nebo BB krém s SPF k opalovacímu krému navíc, mějte na paměti, že intenzita přípravků se nesčítá. Nejvyšší SPF platí bez ohledu na vrstvu. Omezení na použití tónovací kosmetiky s SPF se nedoporučuje – vrstva nanesená na pokožku je podstatně tenčí než ta, která se používá v laboratořích pro stanovení intenzity SPF. Takže místo uvedeného SPF30 na tubě podkladového krému získáte ve skutečnosti pouze SPF7 (v nejlepším případě). Ve městě je optimální ochranný sluneční faktor 15 až 30.

Prevence nadměrného lesku

Jakmile začne pravidelně svítit slunce, mohou se oblasti čela, tváří a brady začít lesknout. Jedná se o normální reakci pokožky na sluneční záření. Abyste pleti s aklimatizací na nové teplotní podmínky pomohli, používejte papírové ubrousky. Pokud je vaše pleť k tomuto problému náchylná, vsaďte na komplexní přístup: aplikujte kvalitní jemný čisticí přípravek, vhodné tonikum bez obsahu alkoholu, lehký hydratační krém a během dne včasně odstraňujte zbytečný kožní maz pomocí papírových ubrousků.

29.05.2022
Bezplatná linka +420 800 414 005/608 837 907