Péče o pleť na mateřské dovolené

Péče o pleť na mateřské dovolené

Hlavním důvodem, proč mladé maminky ne vždy věnují pleti potřebnou péči, je celkový nedostatek času. Začněme proto několika praktickými tipy: Jak si zorganizovat kosmetické rituály tak, aby vás od péče o dítě téměř neodváděly.

  • Čištění pleti a nanášení hydratačního krému zařaďte do seznamu běžných hygienických procedur. Mělo by se stát stejně automatickým jako čištění zubů nebo mytí rukou.
  • Vyhněte se kosmetickým praktikám, které vyžadují přesné načasování a složité manipulace. Pravděpodobně na to nebudete mít dostatek času a výsledný nedostatek péče doplní pocit viny. Vícestupňové ošetření si nechte na návštěvu kosmetického salónu.
  • Vyberte si víceúčelové výrobky, které řeší několik problémů najednou – zkrátíte tak čas strávený v koupelně na polovinu nebo až třetinu.
  • Zvolte si produkty, které se snadno aplikují: Maska na obličej – jedině s dávkovačem nebo plátýnková. Tonikum – ve formě spreje. Pleťový krém – volte hydratační tónovací BB-krém s SPF faktorem atd.
  • Rozmístěte kosmetické přípravky po domácnosti tak, abyste je mohli používat a zároveň vykonávat nějakou další činnost. Například zatímco koupete dítě ve vaně, můžete si rychle aplikovat masku a zatímco jí, můžete si nanést hydratační krém.

Nyní si povíme, co přesně pleť ženy na mateřské dovolené potřebuje.

Těhotenství a porod jsou jakousi hormonální explozí, která se na stavu  pleti obličeje zákonitě projeví. Z tohoto důvodu je důležité se čas od času poradit s kosmetologem a svou rutinní péči o pleť upravit. Je docela dobře možné, že normální pleť se během těhotenství snadno promění v problematickou a po narození dítěte se objeví známky suchosti atd. Základní principy však zůstávají stejné: čištění, tonizace a hydratace.

První rok života dítěte se pro novopečenou matku obvykle pojí s naprostým nedostatkem spánku. Pokud žena kojí, je to pro její tělo také výrazná zátěž. V důsledku toho pleť ztrácí svou zářivou barvu, vysušuje se, mohou se objevit otoky i kruhy pod očima. Správné produkty, které je třeba mít po ruce, jsou náplasti pod oči a multifunkční maska na obličej, jako je například EnteFace. Obsahuje výtažky ze vzácných rostlin – arganový a makadamiový olej. Oba jsou bohaté na vitamín E, vyživují citlivou pokožku a urychlují proces regenerace. Panthenol, aloe a alantoin se starají o hydrataci pokožky a hydrogel kyseliny metylkřemičité jemně čistí pleť od vnějších nečistot.

V období po porodu věnujte zvláštní pozornost výrobkům s ochranným faktorem SPF. Bez ohledu na roční období používejte denní krém s ochranným faktorem SPF 30 nebo vyšším.

24.11.2021
Bezplatná linka +420 800 414 005/608 837 907