7 základních tipů: Jak na rozzářenou pleť bez použití dekorativní kosmetiky?

7 základních tipů: Jak na rozzářenou pleť bez použití dekorativní kosmetiky?

S nástupem chladné sezóny začínáme řešit nejen to, jak zachovat zbytky letního opálení, ale také, jak udržet „fresh look“. V předcovidové době bylo možné většinu nedokonalostí zamaskovat pomocí dekorativní kosmetiky. Současné nošení roušek a respirátorů nás ale nutí k omezení používání dekorativní kosmetiky na minimum. Musíme se proto snažit, aby pleť zářila přirozeným zdravím a vypadala krásně i bez použití make-upu a dalších líčidel.

Existuje samozřejmě spousta faktorů, které mají vliv na vzhled pleti. V následujícím článku uvádíme pouze sedm základních.

Spánek

Alfou a omegou dobrého fyzického zdraví i vzhledu je pravidelný a kvalitní spánek. Nejde jen o to, kolik hodin spíte (lékaři doporučují alespoň osm hodin), ale také o zajištění dobré kvality spánku. Doporučuje se chodit spát každý den ve stejnou dobu, nejpozději do 23 hodin. Před spaním je třeba místnost dobře vyvětrat. Pokud jste citliví na hluk nebo světlo, ujistěte se, že máte v ložnici světlotěsné závěsy jako v hvězdičkovém hotelu a že je pokoj dostatečně zvukotěsný, abyste nemuseli používat špunty do uší. Kvalitní matrace a pohodlný polštář jsou také důležité – proto na nich nešetřete.

Jídelníček

Pokud člověk nepije alkohol, nekouří a nedopřává si sladkosti v neomezeném množství, pleť rozhodně vypadá lépe. To však neznamená, že tělo dostává všechny živiny, které potřebuje. Většinou podceňujeme bílkoviny nebo zeleninu, bojíme se sacharidů, nepijeme dostatečné množství čisté vody, spoléháme se na vitamíny a doplňky stravy, aniž bychom jejich výběr předem zkonzultovali a neomezujeme kofein. V důsledku toho dochází ke změně barvy pleti, objevují se vyrážky, alergické reakce atd. Správný postup je následující: nejdřív si udělat kompletní krevní testy, poté se poradit s odborníkem na výživu a sestavit individuální stravovací plán. Tato investice se z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí.

Hydratace a čištění

Často se stává, že vynecháme večerní rituál čištění pleti nebo zapomeneme na hydratační krém, zejména když za sebou máme náročný den. Pleť obličeje ale stejně jako pokožka těla potřebuje pravidelnou péči. Šikovný kosmetolog vám pomůže vybrat správné produkty pro každodenní domácí kosmetické rituály. Je třeba si pamatovat, že hydrataci vyžaduje každý typ pleti. Tento úkol by měly plnit nejen krémy a séra, ale také tonikum a pleťová maska. Pokud nemáte kvůli náročnému dennímu harmonogramu čas trávit v koupelně příliš mnoho času, vyberte si multifunkční produkty, které řeší více problémů najednou. Například pleťová maska EnteFace hydratuje, vyživuje a zároveň jemně čistí pleť, navíc je bezbarvá a snadno se nanáší. Proto vám dovolí snadno spojit kosmetický rituál například s přípravou snídaně.

Péče o tělo

Zatímco kvalitní spánek účinkuje okamžitě, některé další metody péče lze přirovnat spíše k běhu na dlouhou trať. Patří k nim nejen vyvážené stravování, ale i pravidelná masáž. Klasická, lymfodrenážní, anticelulitidní, čokoládová, aromaterapeutická a podobně. Ze současné nabídky kosmetických salónů a procedur si vybere opravdu každý. Masáž zlepšuje krevní oběh, aktivuje metabolické procesy, což se odráží na stavu pokožky obličeje i těla.      

Hormonální nerovnováha

Dalším faktorem, který má na pleť magický vliv, jsou hormony. To platí zejména pro dospívající v období puberty a pro ženy v různých fázích menstruačního cyklu a během těhotenství. Pokud se správně stravujete a pravidelně navštěvujete kosmetologa, ale vaše pleť stále nezáří, stojí za to nechat si udělat hormonální testy a zkontrolovat, zda je vše tak, jak má být.

Fyzická aktivita

Aby lidské tělo správně fungovalo, musí se hýbat. V této oblasti, stejně jako u jídla, spánku a péče o fyzickou schránku, je stěžejní pravidelnost. Určitě je lepší vyrazit každý den na hodinovou procházku, než zůstat celý týden doma a v sobotu uběhnout patnáct kilometrů. Druhá varianta je pro tělo stresující, což stav pleti negativně ovlivňuje. Pokud nejste profesionální sportovec, vaše tělo každodenním náročným tréninkem trpí. Abyste neztratili odvahu a nezačínali každé pondělí “nový život”, vyberte si jeden nebo více druhů sportu, které vás opravdu baví, a cvičte pod dohledem trenéra.  

Poslední sedmé pravidlo zní: stress se podepisuje na pleti ihned.

Vyhýbejte se stresovým situacím a co nejméně se vystavujte stresující komunikaci a především nezapomínejte na kvalitní odpočinek. 

05.11.2021
Bezplatná linka +420 800 414 005/608 837 907