5 látek, které mají okamžitý efekt na stav pleti

5 látek, které mají okamžitý efekt na stav pleti

Když si kupujeme kosmetiku, občas trochu doufáme v zázračnou moc, kterou nám v reklamách slibují - „použiji krém, podívám se hned na to do zrcadla a pleť budu mít k nepoznání lepší“. Neděje se to často, nicméně existují látky, které fungují opravdu velmi rychle. Ani ty však nezajistí viditelnou změnu během dvou vteřin.

Panthenol

…Snad i vám občas maminka namazala ránu panthenolem „aby se to rychleji zahojilo“. Na současných fórech najdete spoustu recenzí, jejichž obsah lze shrnout takto - panthenol má mhohdy lepší vliv na stav pleti než kosmetické prostředky luxusních značek.
Tajemství panthenolu je jednoduché. Když v těle oxiduje, začne se tvořit kyselina pantothenová, známá také jako vitamín B5. Ten je nezbytný pro zdraví krásy pokožky, vlasů a nehtů. Hlavní vlastností panthenolu je jeho schopnost rychle hydratovat, dezinfikovat a léčit, zmírňovat záněty a urychlovat regeneraci. Tuto látku lze najít ve výrobcích pro citlivou pokožku, obsahuje ji také pleťová maska EnteFace.

Vitamín C

Vynikající anti-age látka, která působí v několika směrech zároveň:

  • Chrání kožní buňky před oxidací;
  • Stimuluje syntézu kolagenu, zpevňuje pokožku, zvyšuje její pružnost;
  • Vyrovnává tón pleti a rozzařuje ji - účinek lze vidět hned po aplikaci kosmetického příprvaku s obsahem vitamínu C;
  • Rozjasňuje pokožku a navíc bojuje proti známkám tzv. fotostárnutí;
  • Zlepšuje stav kapilárů (což je v případě rosacey velmi užitečné).

Pokud jde o účinnost vitamínu C, tato složka také funguje v relativně nízkých koncentracích (například 1–2%). Samozřejmě, s nárůstem procenta vitamínu C se zvyšuje i účinnost přípravku, ale současně se zvyšuje také „agresivita“ produktu. Je tedy důležité vybírat pouze přípravky, vhodné pro konkrétní typ pleti.

Aloe

Existují jen dvě věci, které aloe nezvládne – odstranit vrásky a zesvětlit pigmentaci. Ve všech ostatních ohledech nemá tato zázračná rostlina obdoby.
Jedinečnost této rostliny spočívá v její rozmanité biologické aktivitě, od hojení ran až po boj s bakteriemi. Bylo zjištěno, že aloe je vhodná i pro lidi s hodně citlivou pokožkou, stejně jako pro ty, kteří jsou náchylní k alergiím.
Naše tělo vnímá šťávu z aloe jako příjemnou a bezpečnou ingredienci díky přítomnosti několika látek příbuzných pokožce člověka. Zvláště kosmetologové oceňují přítomnost polysacharidů, poskytující vynikající hydratační účinek. Polysacharidový film přitahuje molekuly vody a současně brání jejich odpařování. Aloe opětovně najdete ve složení pleťové masky EnteFace.

Probiotika

Jedná se o živé bakterie, které působí proti rozvoji patogenní mikroflóry. Bakterie obohacují mikrobiom, čímž zvyšují ochrannou funkci pokožky, která se účinněji vyrovnává s vnějšími agresivními faktory. Existují také probiotika, která mají zvlhčující a antioxidační účinky. Použití kosmetiky s probiotiky bude užitečné zejména pro lidi trpící rosaceou a akné. Faktem je, že jejich imunita vnímá mikroorganismy žijící na povrchu kůže jako cizí. Imunitní systém se je proto snaží zničit produkci protizánětlivých látek. V důsledku toho se na pokožce objevuje akné a zarudnutí a spouští se zánětlivý proces. Probiotika pronikající do kůže provádějí „bakteriální zásah“ - brzdí imunitní reakci, čímž podstatně zlepšují stav pokožky.

Jíl

V případě mastné a problémové pokožky funguje jíl jako kouzelná hůlka, která poskytuje okamžitý účinek. Jíl zmírňuje záněty, zarudnutí a zklidňuje podrážděnou pokožku. Zkrátka nenahraditelný prostředek v boji proti akné.

22.09.2021
Bezplatná linka +420 800 414 005/608 837 907