Pylová sezóna. Jak se správně postarat o pleť?

Pylová sezóna. Jak se správně postarat o pleť?

Sezóna alergií začíná na jaře a končí až na podzim. Pylový alergen, který může reakce organismu s příznaky alergie vyvolat, se objevuje po celou dobu kdy jsou stromy, byliny a polní trávy v květu a to je bohužel prakticky celý rok. Jakákoli chronická alergická onemocnění vždy ovlivňují stav pokožky. Kromě dermatitidy se může objevovat pocit suchosti, svědění a ani tzv. růžovka není ničím vyjímečným. Avšak i alergická pleť bude nakonec vypadat zdravě, pokud se o ni správně postaráte. 

Níže uvádíme seznam základních pravidel, která by se měla dodržovat během pylové sezony.

  • Nepoužívat peelingy a jiné exfoliační kosmetické výrobky s kyselinami. Hlavním úkolem je obnovit ochrannou kožní bariéru a nenarušit hydrolipidovou vrstvu.
  • Vyhýbat se používání make-upu.
  • Používat jemné čisticí prostředky, které neobsahují agresivní povrchové aktivní látky, parabeny, vonné látky, umělá barviva a konzervační látky.  
  • Pokud se pleť „olupuje“ – jsou na ni šupinky suché kůže, ale není příliš citlivá, pak se po čištění mohou používat hydratační tonery.
  • Pokud se na citlivé pokožce začnou objevovat šupinky, je nutné přestat používat tonery, neboť vodní složka těchto produktů zhorší podráždění pleti. K uklidnění pokožky, snížení zarudnutí, zmírnění pocitu pálení a podráždění se budou hodit speciální séra, koncentráty a esence.
  • Nezbytným přípravkem je krém, který umí obnovit hydrolipidovou vrstvu. Volte značky profesionální a farmaceutické kosmetiky. 
  • Pokud dochází k alergickým reakcím, ale pleť se přitom nevyznačuje vysokou citlivostí, lze používat také pleťové masky. Dávejte ovšem přednost výživným přípravkům nebo multifunkční kosmetice. Dobrým příkladem je pleťová maska EnteFace. Umí se postarat o pokožku v různých stavech, včetně projevů akné a sezonní alergie

Nejsprávnějším řešením v případě akutních alergických projevů je včasná návštěva alergologa-imunologa a profesionálního kosmetologa. Takový komplexní přístup přináší úžasné výsledky v podobě zmírnění průběhu onemocnění nebo dokonce vymizení všech příznaků.

Péče o pleť v domácích podmínkách by se měla zakládat na produktech, které běžně používáte. Během vašeho „alergenního“ období neexperimentujte s novými kosmetickými přípravky nebo neznámými způsoby ošetření. Faktory, jako je výživa a stres, jdou ruku v ruce s tím, jak dobře dokážete alergie zvládat. Samozřejmostí je proto snažit se vyvarovat stresu a upravit si jídelníček tak, aby obsahoval pouze či co nejvíce hypoalergenních produktů.

13.05.2021
Bezplatná linka +420 800 414 005/608 837 907