Vše, co byste měli vědět o mikrodermabrazi

Vše, co byste měli vědět o mikrodermabrazi

Diamantová mikrodermabraze je poměrně nová metoda péče o pokožku, která je založena na mechanickém odstranění určité vrstvy epidermis. Je bezpečnou a účinnou alternativou chemického peelingu. Kdy a proč byste měli zvolit tento způsob ošetření? Povíme vám o tom více v dnešním článku. 

Diamantová mikrodermabraze je široce používána v různých kosmetických programech k odstranění jemných vrásek, dále k zúžení pórů a eliminaci pigmentace. Hloubka odstranění buněk epidermis závisí na několika faktorech - zvolená úroveň vakua, doba ošetření konkrétní zóny, průměr trysky a stupeň její abrazivity.

Existují tři hlavní typy mikrodermabraze:

  • Povrchová mikrodermabraze je vhodná pro mladé osoby k čištění pórů a odstranění jemných vrásek. Procedura vrací pokožce zdravý vzhled. K dosažení trvalého výsledku většinou pacient podstoupí čtyři až šest 45-minutových procedur.
  • Mediánová mikrodermabraze je určena pro zralou pleť a je zaměřena na redukci hlubších vrásek, jizev po akné nebo třeba na odstranění stařeckých skrv. Při tomto druhu dermabraze se počet opakování může zvýšit na šest až deset.
  • Hluboká mikrodermabraze je nutná u pacientů, kteří mají hluboké jizvy nebo strie.

Představa podobného „agresivního“ ošetření může být děsivá pro ty, kteří mají citlivou pleť. Je však nutné upozornit, že za podmínek přesné regulace úrovně vakua, prospěje diamantová mikrodermabraze i citlivé pletí. Důležité však je, dávat pozor na eliminaci chemikálií. Jen v takovém případě se dá peeling považovat za hypoalergenní.

Co se děje s pletí po proceduře?

Mikrodermabraze stimuluje produkci kolagenu a elastinu, díky čemuž se pokožka stává pevnější a pružnější, získává zdravý vzhled a je krásně rozzářená. Procedura má prokázané anti-age účinky. Pokožka se zesvětluje a jizvy a skvrny jsou tak méně patrné. Nejlepší věc je to, že mikrodermabraze má poměrně dlouhodobý účinek.

Pro koho je diamantová mikrodermabraze „to pravé“?

  • Máte-li jizvy a strie různého původu (poúrazové jizvy, poporodní jizvy a strie, popáleniny);
  • Trápí či trápilo vás akné a post akné;
  • Máte hyperkeratózu;
  • Pozorujete-li u sebe změny na kůži související s věkem;
  • Objevuje se u vás hyperpigmentace;
  • Míváte ucpané póry;

Diamantová mikrodermabraze je pohodlný a naprosto bezbolestný postup, který rozhodně nevyžaduje žádnou lokální anestézii. Nespornými výhodami mikrodermabraze je úplná absence vedlejších účinků, rychlá regenerace pokožky a zvýšení efektivity následně používaných kosmetických přípravků až o 90%.

20.03.2021
Bezplatná linka +420 800 414 005/608 837 907